Etkili Bir Afiş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Afişler reklamcılığın en eski ve yaygın formlarından biridir. İlk olarak 19. Yüzyılında askere adam toplama, fikirleri yayma, ürün reklamları ve siyasi parti propagandası yapma amaçlarıyla kullanılmaya başlandı. Afişlerin gelişmesi, matbaacılıktan grafik tasarıma kadar birçok şeyi etkilemiştir. Basit yazı fontları kullanmak, en az metin kullanımı, uzak mesafelerden görülebilecek kadar açık bir tasarım gibi yaklaşımlar; ilk afiş kullanımından itibaren uygulanan ve günümüzde de geçerliliğini koruyan kurallardır.

Eğer bir etkinlik tanıtımı yürütüyorsanız, afiş tasarımının altın kurallarına bağlı kaldığınız sürece, geniş kitleleri ulaşma konusunda harika sonuçlar alabilirsiniz.

Görsel Hiyerarşiyi Unutmayın

İnsanlar özellikle afişler gibi dikkat aralığı kısa olan çok fazla pazarlama görüyorlar. Tasarımınıza iyi bir başlık veya dikkat çekici bir resim hâkim olmalı. Başlığınız büyük ve koyu olsun. Başlıkta, insanları afişinizi okumaya değer olduğuna ikna edebilmek için hazır cevap bir yaklaşım kullanmaktan korkmayın.

En Önemli Bilgiyle Başlayın

Bu kural size çok basit gelebilir ancak düzenlediğiniz bir etkinlik için afiş tasarımı yapıyorsanız; mekan, tarih ve etkinliğin adı gibi bilgileri kullanacaksınız. Ayrıca sosyal medya ile web adresi, e-posta ve telefon gibi bilgilere yer vermeniz gerekebilir. Az olsun, öz olsun diye bir deyim vardır. Bu deyim afiş tasarımız için de geçerlidir. Dolayısıyla afişinizi bir sürü bilgiyle doldurmak yerine en önemli mesajınızı verdikten sonra, daha fazla bilgi almak isteyen insanlara kısaca yol göstermek en doğru olan stratejik afiş tasarım şeklidir.

Açık ve Kolay Okunabilen Yazılar Kullanın

matbaa sayfası afiş baksı fiyatlarıAfiş tasarımındaki bütün yazılar uzaktan bile kolayca okunabilmelidir. Açık bir yazı tipi kullanıp, yazı boyutunu olabildiğince büyük tutun. Daha fazla bilgi eklemeniz gerekiyorsa, uzun cümleler yerine madde işaretleri kullanın.

Eyleme Çağrı Bölümü

Afiş tasarımında en önemli mesajı belirttikten sonra, bir web adresi veya telefon numarası belirterek hemen arayın, şimdi rezervasyon yapın gibi okuyucuyu eyleme geçmesi için cesaretlendiren ifadeler kullanabilirsiniz.

Her Şeyi Kontrol Edin

Afiş tasarımınıza bir bütün olarak baktıktan sonra, heceleme ve noktalama yanlışları için bir kez daha kontrol edin. Tasarımlarınızı daima çifte kontrolden geçirin. Siz tasarımı baskıya göndermeden önce başka birinden daha okumasını isteyin.

Matbaa Sayfası Afiş Baskı Fiyatları

Etkinliğiniz için hazırladığınız afiş tasarımınızı baskıya göndermeye hazırsanız, en uygun fiyatlarla en iyi afiş baskı kalitesini size sunmak için Matbaa Sayfası olarak her zaman hazırız. Piyasadaki afiş baskı fiyatları ile bizden aldığınız fiyat tekliflerini kıyasladığınızda buna siz de şahit olacaksınız.

Matbaasayfasi.com olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp onlara en iyi hizmeti vermek temel ilkelerimizdendir. Bu güne kadar müşterilerimize iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun, A4 boyutundan büyük billboardlara kadar çok çeşitli ölçülerde afiş baskı hizmeti verdik.

Matbaa ve dijital baskı projelerinde sadece son teknoloji baskı makineleri ve yüksek kaliteli malzemeler kullanırız. Afiş baskılarını hava koşullarına dayanıklı ve su geçirmez malzemeler üzerine basarız. Şimdi hemen bize ulaşıp, istediğiniz ölçü ve özellikleri belirterek fiyat teklifi alabilirsiniz. Uzman ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekenin yapılması konusunda size destek olacaktır.

Tel: +90 216 577 00 77

Email: [email protected]

ETKİLİ TANITIM İPUÇLARI:

Paylaşmak Güzeldir :)

Related Posts

Yorum yapın