Fuarlarda Etkili Tanıtım Yapmanın 7 Yolu

fuar tanıtım matbaa reklam dijital baskıFuarlar, bulunduğunuz sektördeki potansiyel müşteri ve iş ortaklarının bir araya geldikleri geniş katılımlı toplantılardır. Sektörünüzle ilgili düzenlenecek bir fuar yaklaşıyorsa, buna önceden iyi hazırlanmak, işiniz ve ürünlerinizle ilgili vermek istediğiniz mesajları, direk olarak satın almaya hazır durumda olan birçok müşterinin önüne koyma fırsatını size sunacaktır.

Elbette fuarların gücünün herkes farkındadır. Bu yüzden her fuarda sizinle birlikte pek çok rakip firma da aynı fuara katılacaktır. Rakiplerinizden bir adım öne çıkmanıza yardımcı olmak için, fuarda işiniz ve ürünlerinizi etkili bir şekilde tanıtmanın en iyi 7 yolu listesini aşağıda paylaşıyoruz.

  1. Dış Mekan Posterleri ile Kendinizi Erkenden Duyurun

Katılımcıların fuar alanına girişinden hemen önce, dikkat çekmek için dış mekan reklam araçlarını kullanın. A4 ölçüsünden büyük billboard ölçülerine kadar uygun olan bir reklam billboard posteri yaptırabilirsiniz. İyi konumlandırılmış bir dış mekan reklam aracı, mesajınızı insanlar fuar alanına girmeden önce akıllarına yerleştirerek rakiplerinize karşı size bir üstünlük sağlayacaktır.

  1. Kaliteli iç Mekan Posterleriyle Reklam Yapın

Özel bir ürün, bir hizmet veya işin kendisini tanıtmak için, iyi tasarlanmış ve kaliteli baskı ile basılmış posterler fuar içerisinde tanıtım yapmak için harika bir araçtır. Çok çeşitli ölçülerde posterler mevcuttur. Bu da tanıtım için büyük veya küçük her boşluğu kullanabileceğiniz anlamına gelir.

  1. Roll Up Banner Stantları ile Farkedilin

Roll Up banner stantları fuarlar için çok uygundur. Roll-up stantlar taşınabilir, zeminde az yer kaplar ve uzak mesafelerden rahatlıkla görülebilir. Çok çeşitli genişlik ölçüleri bulunur, hatta çift yönlü bir Roll Up stant bile kullanabilirsiniz. Fuarların doğasını dikkate alarak, reklam metnini kısa tutun ve önemli detayların rahatça görülebilmesi için en gerekli bilgiyi standın üst bölümüne yerleştirin.

  1. Ayaklı Foreks Dekota Stantları ile Mesaj Verin

Dekota diye debilinen ayaklı foreks stantları harika pazarlama araçlarıdır. Uygun maliyetli bu reklam araçları zeminde çok az yer kaplar ve mesajınız kısa ve zarif ise onu en etkili şekilde sunma yoludur. Mesela web adresinizi Foreks ayaklı stant yoluyla duyurarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin sitenizi ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

  1. Sunum Dosyalarıyla Profesyonel Olun

Tabi ki fuara broşür, kartvizit ve diğer promosyon ürünlerini götüreceksiniz. Eğer bunların hepsini şık bir baskılı sunum dosyası içerisinde verirseniz, potansiyel müşterilerinizin bunları alıp beraberinde götürme ihtimalini de arttırırsınız. Pazarlama materyallerinizi iyi tasarlanmış bir sunum dosyası içerisinde sunmak, yaptığınız işte profesyonel olduğunuz imajını oluşturmada güçlü bir etkiye sahiptir.

  1. PVC Kaplama Vinil Afişler Asın

Kopçalı delikleri hazır, dayanıklı ve su geçirmek PVC Vinil afişler iç mekan veya dış mekan fark etmeksizin her yerde kullanılabilir. Çok çeşitli ölçülerde hazırlanabilen bu branda afişler, iyi bir konuma yerleştirilirse misafirlerinizin size ulaşmalarına kılavuzluk eden harika bir araç olacaktır.

  1. Kendinden Yapışkanlı Vinil Folyo Baskı Kullanın

İç ve dış mekan kullanımları için elverişli olan Folyo Baskı afişleri, özellikle mekanlara şık bir dekorasyon kazandırmak amacıyla kullanılırlar. Masalardan stant yüzeylerine, cam bölmelerden duvarlara kadar pek çok alana şık bir görünüm kazandırmak için Folyo Baskı kullanabilirsiniz. Genellikle ürün ve marka reklamı için kullanılan stickerli folyo baskılar, bazen deniz veya gece gökyüzü gibi manzara içerikli olarak da dekoratif amaçlı kullanılabilir. Folyo baskı afişleri görüldüğü yerde dikkat çekiyorsa, işini yapıyor demektir.

Fuarlardan En Yüksek Faydayı MatbaaSayfasi.com ile Yakalayın

Matbaasayfasi.com’da fuarlar, etkinlikler ve iş tanıtımında kullanabileceğiniz çok geniş pazarlama ürünleri sunuyoruz. Biz her ölçüde mükemmel baskı kalitesi sunmak için sadece en iyi matbaa ve dijital baskı makineleri kullanırız. Bizimle ilgili ayrıntılı bilgi için hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz.

İşinizi büyütmenize yardımcı olacak reklam ve promosyon malzemeleri konusunda olarak size yardımcı olmamıza izin verin. En kaliteli matbaa ve dijital baskı hizmetini uygun fiyatlarla yaşamak için tasarımınızı bize göndermeniz ve ölçüleri belirtmeniz yeterli olacaktır. Eğer tasarımınız yoksa alanında uzman grafik tasarım ekibimizle size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 Fiyat teklifi almak için hemen bize ulaşın:

Tel: +90 216 577 00 77

Email: [email protected]

Paylaşmak Güzeldir :)

Related Posts

Yorum yapın