Kartvizit Örnekleri Tasarım ve Kartvizit Baskı

Bu yazımızda sizlere akılda kalıcı, çarpıcı ve sıra dışı kartvizit örnekleri sunacağız. Bu kartvizit modelleri üzerinden tasarım ve baskı konusunda çeşitli ipuçlarından bahsedeceğiz. Her ne kadar küçük bir ayrıntıymış gibi görünse de iyi tasarlanmış bir kartvizit yıllar sonra bile bir müşterinizin size dönüş yapmasını sağlayabilir.

Özenle hazırlanmış kaliteli bir kartvizit, en önemli satış bağlantısını kurmanıza imkan verebilir. Fakat çarpıcı bir kartvizit tasarım hazırlarken karmaşık ve itici bir görünüme yol açmamak gerekir. Bir kartvizit hem çarpıcı hem de yalın olabilir. Aşağıdaki videoda hayret verici kartvizit örnekleri bulacaksınız. Bu kartvizit modelleri size ilham vermesi açısından yararlı olabilir.

Şaşırtıcı ve Akılda Kalıcı Kartvizit Örnekleri

Bu videoda izlediğiniz kartvizit örnekleri ilginizi çekti mi? Elbette bu tür kartvizit modelleri çok inovatif grafik tasarım becerisine sahip olan kişilerce üretilmiştir. Videoda olduğu gibi, size fikir ve ilham vermesi için bir takım kartvizit örnekleri inceleyebilmeniz için aşağıdaki tasarım modellerine de bakabilirsiniz.

Satış Etkili Kartvizit Modelleri

Zarif ve Modern

kartvizit örnekleri

Görsel kaynak: Behance

 

Minimal ve Geometrik

kartvizit tasarım

Görsel kaynak: Behance

 

Kraliyet ve Lüx

kartvizit fiyatları

Görsel kaynak: Dribble

 

Basit ama Etkili

kartvizit modelleri

Kaynak: Dribble

 

Minimal ve Renkli

kartvizit baskı

Kaynak: Dribble

 

Kartvizit Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Kartvizit,  kendinizi ve işinizi kısaca özetleyen ve gerektiğinde müşterilerinizin size ulaşmasını kolaylaştıran, boyutları ve maliyeti küçük ancak etkileri bakımından çok büyük olan bir reklam aracıdır.

İyi hazırlanmış bir kartvizit, yalnızca sizi tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda siz onu birilerine verdikten çok uzun zaman sonra bile satış yapmanıza olanak sağlar. Biriyle ilk karşılaştığınızda, iletişim bilgilerinizi ve ne iş yaptığınızı karşı tarafın not alması için zamanınız olmayabilir. Tanıştığınız kişiye kartvizitinizi sunmak çok pratik ve etkili bir yoldur.

Bir firmada her hangi bir pozisyonda çalışansanız ya da kendi işinizi yürütüyorsanız bir kartvizit kullanmanız çok önemlidir. Çalıştığınız sektör online merkezli olsa bile, her yerde birileriyle karşılaşma olasılığını göz önünde bulundurarak kendinizi hızlıca tanıtmak için bir kartvizit kullanmanız çok yararlı olabilir. Kısacası sektörünüzün ne olduğuna bakmaksızın bu küçük ama yararlı reklam aracından faydalanmalısınız.

Potansiyel bir müşteriyle nerede ve ne zaman karşılaşacağınızı asla tahmin edemezsiniz. Fakat kartvizitlerinizi doğru yerlerde vermenin pek çok yolunu bulabilirsiniz.

  • Sektör ve bayi buluşmaları
  • Ticari Fuarlar
  • Tedarikçiler ve iş toplantıları
  • Sosyal amaçlı etkinlikler

Yalnızca bu tür toplantılar için olmasa da, aynı zamanda birilerine kargoyla bir evrak, makbuz veya fatura gibi dokümanlar yolluyorsanız kargo kutusunun içine mutlaka bir kartvizitinizi koyun. İnsanlar kartvizitinize bakıp firmanız hakkında ilk izlenimi edinirler. Bu sebeple iyi bir kartvizit tasarım ve kaliteli baskı çok önemlidir.

Kartvizit Baskı İçin Hangi Kağıdı Kullanmalısınız?

Çok çeşitli kağıtları kullanabilirsiniz ama kaliteden asla taviz vermeyin. Parlak veya mat, ipek veya keten dokulu olsun kartvizit için mutlaka kaliteli kâğıt kullanmaya özen gösterin. Ayrıca keten ve çekiç efektli dokularla birlikte lüks kâğıtlar, metalik ve sedef perdahlı kartlar da mevcuttur. Bu kalite tutkusu biraz yüksek fiyatlı olabilir ama unutmayın sahip olduğunuz kartvizit modeli sizi ve işinizi temsil eder.

Kullandığınız kağıt kalınlığı ve kartvizit boyutları da önemlidir. Kimse ucuz izlenimi veren ince bir kartvizitten hoşlanmaz. Bizim müşterilerimiz genellikle 400 gram kartları tercih ediyorlar. Siz de 350 gramın altına inmemeye dikkat edin.

Kartvizit Boyutları

En çok tercih edilen kartvizit boyutları 90 x 50 mm, 85 x 55 mm ve 90 x 55 mm’dir. Bununla beraber, kare formunda bir kartvizit de kullanabilirsiniz veya ikiye katlanan kartvizit modelleri de olabilir. Bu tamamen size bağlıdır.

Genelde kartvizit örnekleri sadece bir logo, şirket ismi ve iletişim bilgilerini kapsar. En önemli olan hizmetlerinizi belirtmek veya işinizle ilgili daha fazla bilgi vermek isterseniz katlamalı ya da çift taraflı bir kartvizit tercih edebilirsiniz.

Kartvizit Fiyatları

Diğer reklam araçları ve promosyon ürünlerine göre kartvizit fiyatları daha ucuz olsa da, çok sayıda bastırmak gerektiğinden hatırı sayılır bir masrafı olabilir. Fakat kartvizit fiyatları, kullanılan kağıt boyutlarına ve kalınlığına, basılacak kart adedine, tek taraflı veya çift taraflı baskıya göre değişiklik gösterebilir. Sipariş miktarı arttıkça birim kartvizit fiyatları da düşmektedir.

Online Matbaa Sayfası olarak bizde, istediğiniz miktarda kaliteli kartvizit bastırma imkanına sahipsiniz. 24 yılı aşkın süredir kendi yerimizde kendi baskı makinelerimizle matbaa sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Böylece müşterilerimize en hızlı ve kaliteli baskı hizmetini sunmanın yanı sıra, en ucuz kartvizit fiyatları ile hizmet veriyoruz.

Kartvizit Tasarım

Sizlere kartvizit tasarım için tavsiyemiz, her zaman sade bir tasarım tercih etmenizdir. Yazı tipi ve yazı boyutları kolay okunabilecek şekilde seçilmelidir. İdeal isim yazı boyutu en az 8 punto ile 12 punto arasında olmalıdır.

Kartvizit tasarım dosyanızı baskı için matbaaya yollamadan önce taşma ve kırpma paylarını ayırmayı unutmayın. Tasarımınızda renk karmaşasından uzak durun. Göz yoran renkler ve aşırı hareketli öğeler ilk bakışta itici görüneceğinden tercih edilmemelidir. Basitlik her zaman işe yarar.

Eğer grafik tasarım konusunda bir deneyiminiz yoksa veya şirketinizde bir grafik tasarım elemanı yoksa bunun için biz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Mükemmel bir kartvizit tasarımı için deneyimli grafik ekibimize nasıl bir kartvizit hayat ettiğinizi anlatmanız yeterlidir.

Online Matbaa ile Ucuz Kartvizit Baskı

Online matbaa sayfası dijital baskı hizmeti sayesinde artık şirketinizden dışarı çıkmadan ve her hangi bir matbaaya gitmeden de mükemmel bir kartvizit baskı hizmeti alabilirsiniz. Yapmanız gereken, varsa kartvizit tasarımınızı yoksa genel bilgilerinizi bize iletip fiyat istemektir. Bir tasarımınız yoksa, logo ve yazılı bilgileri bize gönderip nasıl bir kartvizit düşündüğünüzden bahsetmeniz yeterlidir.

Uzman ve tecrübeli grafik tasarım ekibimiz son teknoloji ürünü baskı makineleri ile kartvizit baskı işlemini kısa sürede yaparak ücretsiz kargo ile size ulaştıracaktır. Mutlak müşteri memnuniyeti ile çalışan şirketimiz, bütün çalışmalarında yüksek kaliteli malzemeler kullanmaktadır.

Tel: +90 216 577 00 77

Email: [email protected]

Etkili Bir Kartvizit Tasarımı İçin Gerekli Unsurlar

Kartvizit marka imajınızla ilgili en önemli araçlardan biridir. Sunduğunuz kartviziti inceleyen biri sizin hakkınızdaki ilk izlenimi bu yolla edinmiş olur. Eğer başarısız bir kartvizit sunmuşsanız, daha ilk andan itibaren potansiyel müşterinizin gözündeki imajınız olumsuz etkilenmiş demektir. Bu yüzden doğru hazırlanmış özel tasarım kartvizit örnekleri incelemesi yaparak müşterilerinizin gözünde olumlu bir etki bırakmanın yollarını aramalısınız.

Kartvizit içerisine firmanızla ilgili bütün bilgileri sığdırma şansınız yoktur. Kartvizit kullanımıyla amaçladığınız şey, müşterinizin ihtiyacı olduğu anda sizi hatırlamasını sağlayacak kadar akılda kalıcı olmaktır.

Akılda Kalıcı Bir Kartvizit Tasarımı Nasıl Yapılır?

İlgi çekici ve hatırlanabilir bir kartvizit tasarımı yapmak şık ve modern çizgiler kullanmaktan geçer. Fakat grafik tasarım trendleri sürekli olarak gelişme gösteriyor. Bu yüzden hazırlayacağınız kartvizit tasarımı günümüz trendlerini yakalamalıdır.

Kartvizit modelleri için tasarımın nasıl yapılacağına karar vermenin en iyi yolu profesyoneller tarafından yapılmış harika kartvizit örnekleri incelemesi yapmaktır. Akılda kalıcı ve sıra dışı kartvizit örnekleri incelediğiniz zaman işinizi en iyi yansıtan tasarımı bulma konusunda mükemmel fikirler yakalayabilirsiniz.

Niçin Özel Kartvizit Tasarımı Yapmalısınız?

Günümüzde teknolojinin baş döndürücü bir şekilde gelişmiş olmasıyla birlikte kartvizit ihtiyacının azaldığını düşünebilirsiniz. Fakat bu doğru bir düşünce değildir. Kartvizitler eskisinden de yaygın bir şekilde iş dünyasında kullanılmaya devam ediyor. Şimdi size özel kartvizit tasarımı yapmanız için iki neden söyleyelim:

  1. Kartvizitler marka imajınızı yansıtır. Bir kartvizit tasarımı etkili ve akılda kalıcı olursa markanızı müşterilerinize en iyi şekilde yansıtır. İdeal bir kartvizit tasarımı akılda kalır ve ilgi çeker, bu da insanların ihtiyaç duyduklarında markanızı hatırlamasını sağlar.
  2. Kartvizitler markanız hakkındaki bilgileri insanların hızlı ve kolay bir şekilde almalarını sağlar. Bu da daha çok potansiyel müşteriye daha kolay ve akılda kalıcı bir şekilde erişebilmeniz anlamına gelir.

Kartvizit Örnekleri Bize Nasıl Fikir Verir?

Piyasadaki pek çok firmanın kartvizit modelleri yeterince kaliteli ve akılda kalıcı değildir. Elbette bu kartvizit örnekleri ilginç olmamak amacıyla tasarlanmıyor. Ancak birçok şirket kartvizit tasarımı için yeterince özenli davranmadığı ve iyi bir grafik tasarımcı ile çalışmadığı için etkili sonuçlar alamıyor.

Birçok kartvizit örneği iyi birer örnek teşkil etmiyor ancak kartvizit örnekleri mevzu bahis olduğunda bakmamız gereken şey kartvizitin işlevselliği olmalı. Bir kartvizit tasarımı insanların kartviziti ellerinde daha uzun süre saklaması ve akıllarında yer etmesi amaçlanarak hazırlanmalıdır. Bu nedenle kartvizit örnekleri arasında değerlendirme yaparken dikkat etmeniz gereken birçok unsur var;

Kartvizit tasarımı markanızı yansıtmalı ve sektörünüzle uyumlu olmalıdır. Örneğin, çok parlak ve cafcaflı kartvizit tasarımlarını ciddi işlerle uğraşan bir avukatın kullanmaması gerekir.

  • İyi kartvizit tasarımı demek çok dolu ve göz alıcı bir kartvizit tasarımı anlamına gelmez. Sadelik ve şıklık çoğu senaryoda kartvizit tasarımı için çok daha etkilidir.
  • Kartvizit örnekleri içinde beğendiğiniz birçok kartvizit özel kağıtlar kullanarak basılmış olanlardır. Bu nedenle kartvizit tasarımı seçerken kullanılacak kartvizit kağıdının da etkisini es geçmemelisiniz.

Hemen Bugün Harika Bir Kartvizit Yaptırın

Sonuç olarak, işinizi geliştirmek ve satışlarınızı arttırmak için müşterilerinizin gözünde doğru bir marka imajı oluşturmak zorundasınız. Bunun da ilk adımını, akılda kalıcı bir kartvizit bastırma olarak düşünebilirsiniz. Siz karar verdiyseniz bizler en güzel kartvizite sahip olmanız adına elimizden geleni yapmak için hazırız. Aşağıdaki telefon ve e-posta bilgilerimizden hemen bize ulaşın.

Tel: +90 216 577 00 77

Email: [email protected]

Bu yazıları da beğenebilirsiniz:

Fuarlarda etkili tanıtım yapmanın 7 yolu

Etkili bir afiş tasarımı nasıl yapılır?

Restoran ve Kafelerde satışları arttıracak menü tasarımları

Paylaşmak Güzeldir :)

Related Posts

Yorum yapın