Katlamalı Broşürler ile Etki Bırakın

Reklam kampanyanızda anlatmak istedikleriniz için bir kitapçık fazla ancak bir afiş de az geliyorsa katlamalı broşürler tam aradığınız reklam aracı olabilir. Katlamalı broşürler, restoran menülerinden gazetelere kadar her yerde etkili tanıtım amacıyla kullanılmaktadır. Siz de işinizi tanıtmak amacıyla katlamalı bir broşür kullanmayı düşünüyorsanız, bu faydalı ve çok yönlü pazarlama araçlarından en iyi şekilde yararlanmanız için birkaç önemli ipucu paylaşalım.

Kısa Bir Bilgilendirme Yazın

Eğer bir pazarlamacı ya da tasarımcıysanız, yeni bir projeye başlamadan evvel kısa bir bilgilendirmeye ihtiyacınız vardır. Tıpkı bunun gibi, siz de kendi broşürünüzü hazırlıyorsanız önce kısa bir özet bilgi yazısı yazın.

Özet bilgi yazınızda bulunması gereken unsurları şöyle sıralayabiliriz:

  • Amaç: Katlamalı broşürünüzün tam olarak ne yapmasını istiyorsunuz?
  • Hedef Kitle: Hedef pazarınız ve potansiyel müşterileriniz kimlerdir?
  • Benzersiz Özelliğiniz: Eşsiz satış özelliğiniz nedir? Müşterileriniz, onca rakipleriniz arasında neden sizi tercih etsinler?
  • Eyleme Çağrı: Broşürünüzü okuyanlar için eyleme çağrınız nedir? Sizi arasınlar mı, sitenizi mi ziyaret etsinler, hemen sipariş mi versinler?

Bu soruları kapsamlı olarak ele alıp cevapladıktan sonra, broşürünüzü tasarlamak için hazırsınız demektir.

Tasarımınız için bir öncelik hiyerarşisi kullanın

Vermek istediğiniz tüm mesajı eksiksiz olarak aktarmak ve kırılımlı broşürünüzün hedef kitlesini doğru yönlendirmesini sağlamak için kanıtlanmış bir yapı kullanın. DİAE (Dikkat, İlgi, Arzu, Eylem) Pazarlama yoluyla birinin ilgisini çekmek için, öncesinde gerçekleşmesi gereken eylemlerin sıralamasını gösteren bir kısaltmadır.

  • Dikkat: Hızlı ve etkili bir şekilde dikkat çekin. Hedef kitlenizin dikkatini neyin çekeceğini kendinize sorun.
  • İlgi: Ürün veya hizmetinizin avantajların ve faydalarını söyleyerek potansiyel müşterilerinizin ilgisini koruyun.
  • Arzu: Okuyucuların, ürün veya hizmetinizi arzulamasını sağlayın. Onları, ihtiyaçlarını karşılama konusunda en iyisi olduğunuza ikna edin.
  • Eylem: Satın almaları veya sizinle iletişime geçmelerini kolaylaştırın. Bunun kolay olduğunu da söyleyebilirsiniz.

Katlamalı broşürünüzün içeriğini yukarıdaki formüle göre hazırlarsanız, istediğiniz sonuçları elde etme ihtimaliniz çok büyük ölçüde artacaktır.

Bir ölçü ve tarz seçin

katlamalı broşür
katlamalı broşür

Yazmış olduğunuz özet bilgilendirme yazısına göre broşürünüzün ölçüsüne karar verebilirsiniz. Basit yarım bir katlamalı broşür mü olacak yoksa altı panelli bir broşür mü olacak? Broşür tasarımınıza saplanıp kalmadan önce bir kâğıt parçasına tasarım fikirlerini karalamak faydalı olabilir.

Katlamalı broşür baskı için hazır mısınız?

Matbaasayfasi.com olarak biz 23 yıllık tecrübemizle, küçük büyük yüzlerce şirketten tasarımcı ve pazarlamacılara kaliteli ve uygun fiyatlı broşür baskı hizmeti vermekteyiz. Çalışmalarımızda son teknoloji ürünü baskı makineleri ve yüksek kaliteli malzemeler kullanırız. Sizin için en uygun katlamalı broşür ölçüleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki numaradan bizi arayabilir veya e-posta göndererek fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Tel: +90 216 577 00 77

Email: [email protected]

ETKİLİ TANITIM İPUÇLARI:

Paylaşmak Güzeldir :)

Related Posts

Yorum yapın