Restoran ve Kafelerde Satışları Artıracak Menü Tasarımları

Firmanız yiyecek ve içecek satışı yapıyorsa muhtemelen bir menü veya en azından bir fiyat listesi kullanıyorsunuzdur. İnsanlar genellikle satın alma kararlarını çabucak verirler ve menüler bu satın alma kararını etkilemede en önemli unsurlardandır. Yeme içme sektörünün koşturmacasına dalmışsanız menü tasarımını gözden kaçırmış olabilirsiniz ve bu sizin için büyük bir hata olabilir. O halde müşterilerinizin ne gördüğüne en son ne zaman baktınız?

Müşterinizin Gözünden Bakın

Menü tasarımınıza müşterilerinizin gözünden bakın. Göz alıcı, güncel ve yeni görünüyor mu; yoksa yazı tipleri, grafik ve resimleri modası geçmiş ve eski mi duruyor? Bütün ürünler ve fiyat bilgileri doğru ve güncel mi? Menüleriniz genel olarak yıpranmış ve eski püskü mü görünüyor?

Kısacası, menüleriniz genel olarak profesyonel ve temiz bir görünümde mi? Menüler, işinizi ve ürünlerinizi profesyonel bir bakış kazandırıyor mu? Eğer kazandırmıyorsa, menülerinizin yenilenme vakti gelmiş demektir.

Satışları Coşturan Açıklamalar

Aşağıdaki menü açıklamalarından hangisi daha iştah açıcı?

Biftek ızgara ve cips

Ya da

Hafif puf böreği hamuruyla ev yapımı nefis biftek ızgara… Yavaş pişirilmiş, kalın kesilmiş cipslerle servis edilir…

Müşterilerinizin yemekleri, neredeyse zihinlerinde tatmasına ve sipariş verme ihtimalini arttırmasını sağlayın.

İçecekleri tanımlarken de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Tanımladığınız şey her ne olursa olsun, “zenginleştirilmiş”, “nefis” veya “dumanı üzerinde” gibi sözcükleri kullanmak, müşterilerinizi yeme moduna sokar ve ağızlarını sulandırır.

Resimleri Akıllıca Kullanın

menü tasarım baskı ve matbaaMenü baskısındaki resimleri ve fotoğrafları yanlış şekilde kullanmak, menünüzün ve yemeklerinizin ucuz ve kalitesiz görünmesine neden olabilir. Kullanılan fotoğrafların tümü, menü tasarımına mükemmel bir şekilde yerleştirilmeli ve bütünlük sağlamalıdır. Harika illüstrasyonlar kullanmak fotoğraflardan daha etkili olabilir ve menünüze enteresan ve davetkar bir görünüm verebilir.

Mükemmel yerleştirme

Menü ögelerini, özellikle daha yüksek fiyatlı olanlarını nereye yerleştireceğinizi iyi düşünün. En pahalı ürünü menünüzün en üstüne yerleştirirseniz, menünün alt kısmındaki her şey daha uygun fiyatlı görünecektir. İkinci en pahalı ürün bile harika fiyatlı gibi görünecektir. Belirli bir yemeği öne çıkarmak istiyorsanız bir kenarlık, grafik veya kutu içine almak suretiyle onu vurgulayın.

İşinize Yarayan Bir Format Seçin

Menüler katlamalı broşürler, kalın kapaklı kitapçıklar, tek sayfalık broşürler ve hatta ayaklı kartlar şeklinde olabilir. Menünüzün dayanıklı ve silinebilir olması için laminasyon kullanımını tercih edebilirsiniz. Daha pahalı ürünler satan üst düzey kalitede bir kuruluş işletiyorsanız, dokulu veya lüks kağıt kullanarak hazırlanmış bir menü daha uygun olabilir. Fiyatlarınız ve işletme tipiniz menü formatındaki kriter ve özelliklerin belirleyicisidir.

Mükemmel Menü Baskı için Mükemmel Matbaa

Matbaasayfasi.com en kaliteli ürünler ve son teknoloji baskı makineleri kullanarak, menü seçiminiz için profesyonel baskı hizmeti sunar. Menünüzün tek sayfa, katlamalı broşür veya ağır kapaklı kitapçık formatında basılıp basılmayacağından ve mürekkep, baskı ve kâğıt kalitenizin en yüksek düzeyde olacağından emin olabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz gibi menülerimiz, mükemmel renkler ve net görüntüler üreten dijital baskı makineleri kullanılarak basılmaktadır. Daha fazla bilgi almak veya menü baskısı için fiyat teklifi istemek için hemen bize ulaşın. Deneyimli ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Telefon: +90 216 577 00 77

E-posta: [email protected]

ETKİLİ TANITIM İPUÇLARI:

Paylaşmak Güzeldir :)

Yorum yapın