Blue Back  Baskı

Blue Back Baskı nedir?

Blueback kağıt ön yüzeyi parlak arka tarafı ise mavi olan reklam kağıtlarından reklam alanlarından bir tanesidir.

Blueback reklam ürünleri ofset ve dijital baskı ile yapılarak billboardlara kuru, yaş ve dış mekanlarda kullanılan poster baskılarında kullanılmaktadır. Arkasının mavi olması nedeniyle olumsuz hava koşullarında; yağmurlu havalarda, rüzgarlı havalarda veya çok güneşli havalarda bile kullanılmasıyla dikkat çekmektedir. Ortalama bir ay kullanım ömrü olan bu ürünü her panoda her reklam alanında görmek mümkündür.

Ayrıca arkasının mavi bir tabakayla kaplanmış olması sebebiyle ürün yaş alanda yırtılmak yerine genişleyerek, ürünün kullanılmasını sağlamak ya da çöpe gitmesinin engellenmesi

sağlanmıştır.

Opaklık olma özelliği nedeniyle yapılan baskılarda parlama ya da parlaklık olmaz. Yaş veya kuruyken yırtılma olmaz. Solvent ve eco solvent bazlı dijital yazıcılarda basılabilen kaplamalı yüzeye sahip olması yönünden özel bir kâğıttır.

Uygulama alanları ise açık billboard afişleri, market ya da şirketler için kapalı posterler ve otobüs durakları kullanım alanları en çok kullanılan uygulama yapılan alanlardan bir kaçıdır.